Ученици Економске школе Пирот у акцији пошумљавања

Ако се водимо мишљу да су шуме плућа планете, онда су ученици Економске школе Пирот данас проширили капацитет тих плућа за око 300 стабала црног бора. Акција пошумљавања парцеле на брду Божурато, изнад дивље депоније, десила се на иницијативу и позив Градског удружења пензионера и уз подршку Шумског газдинства Пирот.
И овом приликом млади су учили од старијих не само како засадити дрво и бринути о природи већ и како је у друштву сваки посао лакши.
Дружила се младост са искуством на сунцу, чистом ваздуху, уз пријатну музику и шале.
Тридесетак ученика Економске школе Пирот се на почетку обазриво и бојажљиво прихватило посла, а онда су охрабрени орношћу старијих, уживали у ономе што раде. Свест да је свако засађено дрво улог у будућност пружила је додатни осећај да смо данас били корисни чланови заједнице.

Биљана Станојевић Крстић
Тања Димитријевић

Оставите одговор